אילו סוגי מקלחונים חזיתיים יש בשוק

מקלחון חזית הוא אחד העיצובים הנפוצים והמבוקשים ביותר על ידי לקוחות מכל המגזרים בשוק.

זהו מקלחון אלגנטי, בעל מראה יוקרתי ומיוחד, אשר לרוב מספק גם חלל מרווח יותר לרחצה ומאפשר עיצובים קצת אחרים מאשר מקלחון פינתי למשל.

אז אילו סוגים של מקלחון חזיתי אפשר למצוא ואיך בוחרים את הסוג המתאים ביותר?

 

מקלחונים חזיתיים – מה זה בכלל?

מקלחונים חזיתיים הם מקלחונים המספקים ניצול חכם ואיכותי של השטח הנתון ושל נתוני החלל. ניתן להתקין אותו בצורה נוחה וקלה יחסית משום שהוא בנוי בדרך כלל בצורת משטח זכוכית ישר ושטוח, אשר סוגר צלע בין שלושה קירות.

כך נוצר חלל נפרד, בחלוקה יפה ונוחה יותר של חדר הרחצה, שהוא גם בעל מראה אלגנטי ויוקרתי.

 

אפשרויות עיצוב למקלחון חזיתי

מפתיע לגלות כמה אפשרויות עיצוב ותכנון קיימות למעשה בקיר זכוכית פשוט למראה. כמה כבר אפשר לגוון? תתפלאו. מקלחון חזיתי יכול להיות מגוון מאוד:

  1. דלתות הזזה, או דלתות כנף
  2. שתי דלתות או דלת אחת
  3. שני לוחות זכוכית קבועים ודלת אחת
  4. קבוע אחד ושתי דלתות ועוד.

 

למעשה, אפשר ליצור מקלחון חזיתי בשלל צורות וסגנונות, אבל גם גדלים, סוגי פרזול וסוגי זכוכית.

 

סוגי זכוכית מעוצבים למקלחון חזיתי

ראשית חשוב לציין כי זכוכית למקלחונים צריכה להיות מחוסמת או רבודה – במילים אחרות, זכוכית עמידה מאוד, אשר כמעט אינה ניתנת לשבירה. בנוסף, אם היא כבר נשברת, היא לא מתנפצת לאלי רסיסים קטנים וחדים, אלא בצורה שאינה מהווה סכנה למתרחצים.

נוסף על כך, אפשר לבחור זכוכית בגבהים שונים, כאשר הזכוכית הגבוהה מעניקה תחושת מרחב גדולה יותר ויוצרת מראה מרשים יותר של מקלחון.

עם או בלי הדפס – ניתן להדפיס על הזכוכית הדפסים שונים, אשר יהפכו את המקלחון לאלמנט עיצובי דומיננטי במקלחת.

זכוכית חלבית, או שקופה – לרוב נהוג לבחור זכוכית אטומה למקלחון, אך אפשר להשתמש גם בזכוכית חלבית, או מעושנת ויש המעדיפים מקלחון שקוף לחלוטין.

זכוכית עם הטבעה מיוחדת – ניתן לרסס את הזכוכית בחומרים שונים אשר מעניקים לה דוגמה מחוספסת לפי בקשת הלקוח. באופן הזה ניתן ליצור הטבעות שונות על גבי הזכוכית, אשר הופכות אותה אטומה וגם יוצרות עליה דוגמה דקורטיבית.

זכוכית צבועה – ניתן לשלב פיגמנט צבעוני בעת ייצור הזכוכית למקלחון וכך לקבל מקלחון עם זכוכית צבעונית.

 

סוגי פרזול למקלחונים חזיתיים

מלבד בחירה של סוג הזכוכית, גם סוג הפרזול משפיע מאוד על העיצוב של המקלחון. ניתן לבחור פרזול שחור למקלחון, או כסוף, ואפילו לבן, או מוזהב.

חלקי הפרזול של המקלחון כוללים ראש מקלחת, מתזי צד, צירים לדלתות, מסילות, מסגרת ועוד. משום כך, הפרזול משמעותי מאוד לעיצוב המקלחון.

 

לסיכום

כפי שניתן לראות גם בתוך המגוון המצומצם יחסית, של מקלחונים חזיתיים, אפשר לבצע בחירות שונות, אשר יעניקו למקלחון שלכם אופי, עיצוב וסגנון אשר ישקף את הטעם האישי ואת הצרכים שלכם.

 

מקלחון חזיתי

אהבתם את הכתבה ?
שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
כתבות בנושא