חיפוש

כמה עולה לפתוח דלת חדשה בבית

משפצים את הבית שלכם? סביר להניח שבמהלך השיפוץ תצטרכו לעשות עבודות בטון.

בעבר שימוש בבטון לבנייה היה נפוץ פחות, אך התכנון המודרני מכיר ביתרונות של בטון כחומר קשה ויציב ביותר המסייע לחזק מבנים בסיטואציות שונות, בעיקר ברעידות אדמה.

פעמים רבות בשיפוצים נצטרך להוריד קיר בטון או לפתוח בקיר פתח לדלת או לחלון. האמצעי המוביל לעשות זאת היום זה באמצעות ניסור בטון על ידי טכניקת היהלום.

 

איך בעבר היה ניתן לפתוח פתח לדלת?

בטרם פותחה שיטת היהלום, כאשר היה צריך לפתוח פתח בקיר בטון לדלת או לחלון היה נהוג להשתמש בקונגו עבור שבירת משטחי בטון ויצירת פתחים חדשים בהם. מדובר בשיטה יעילה, אך מסורבלת ולעיתים אף מזיקה.

בסופו של דבר, כשפותחים פתח בקיר בטון אנחנו נדרשים לחיתוך מדויק. בשבירה של קיר בטון אנחנו ממש לא מקבלים חיתוך מדויק שכזה, ונאלצים לעשות תיקונים ושיפוצים עד שהפתח ייראה כמו שצריך – פתח של דלת או חלון ללא חריגות, ישר ומדויק. חיתוך שכזה מתקבל בטכניקת היהלום ללא צורך בתיקונים לאחר הניסור.

 

ניסור בטון בטכניקת היהלום

האסוציאציה של רוב האנשים מניסור הוא חיתוך של עץ על ידי מסור – וניסור בטון לא מאוד שונה בכך. ההבדל בין שתי פעולות אלו הוא שבטון חומר הרבה יותר קשה מעץ, ולכן לניסורו נדרשים כלים עוצמתיים ומתקדמים הרבה יותר, ונדרשת מיומנות רבה לשם הדיוק.

לניסור בטון נשתמש במסור מיוחד – מסור יהלום. ישנם סוגי מסורי יהלום שונים מכיוון שלעבודות בטון שונות נצטרך מסורים מעט שונים – אין דין פתיחת פתח לדלת כדין ניסור צינורות בטון, תקרות בטון ועוד. ובכל זאת, למסורי בטון ישנם מאפיינים משותפים: מדובר במסור דיסק בעל להב חד ומשונן והסתובב במהירות רבה, ומצופה בשכבת יהלומים כתושים שמחזקים את המסור עוד יותר ומדייקים את עבודתו. בנוסף, במסור יהלום קיים מנגנון הזרמת מים לשם מניעת חימום יתר שנוצר מהחיכוך הרב וכן מסייע לשליטה על האבק הנגרם מעבודה זו.

 

האתגר בפתיחת פתח לדלת בקיר בטון

פתיחת פתח לדלת צריכה להיות מדויקת ביותר ללא כל חריגות. יש למדוד את הדלת, לסמן קווים לאורכם יש לנסר וכן לקחת בחשבון את כיוון פתיחתה של הדלת. כדי שהניסור יהיה מדויק בצורה המושלמת ביותר, נעשה שימוש תחילה במקדח בטון לקדיחת חורים בקודקודי המלבן שהוא הפתח העתידי שננסר. לאחר שקדחנו את החורים, ננסר עם המסור לאורך הקווים ללא כל חריגות, וכשמגיעים לקצוות אין צורך להמשיך שכן כבר קדחנו חור והפינה כבר חתוכה.

 

כמה עולה פתיחת פתח לדלת?

בדומה לעבודות ניסור אחרות, ניסור קיר בטון עבור פתיחת דלת יהיה מתומחר בהתאם לכמות העבודה, וזאת מודדים לפי אורך הבטון אותו מנסרים. המחיר הוא לפי מטר, כאשר ככל שנדרש לנסר יותר המחיר מתייקר – אך עם זאת לעיתים החברה תציע תעריף נמוך יותר פר מטר ככל שתצטרכו לנסר יותר.

כניסה לחדר

אהבתם את הכתבה ?
שתפו בקליק
כתבות בנושא