חיפוש

6 סיבות חשובות להשקיע בביטוח דירה

קיימים כיום סוגים רבים של ביטוחים, וקל להיאבד בתוך הבלגן הזה. אחד הביטוחים החשובים ביותר שאסור לכם לוותר עליו הוא ביטוח דירה. הדירה שלנו היא אחד הנכסים החשובים והיקרים ביותר שאנו קונים במהלך חיינו והשקעה בביטוח זה מקנה שקט נפשי וביטחון.

 

מה הביטוח כולל?

ניתן להפריד את הביטוח לשני חלקים: ביטוח תכולה וביטוח מבנה.

ביטוח מבנה – הביטוח מגן מפני נזקים למבנה הדירה ולדברים שמחוברים באופן קבוע, כגון: צנרת, קירות, רצפה, מערכות מיזוג, מערכות הסקה, דלתות, חלונות, צנרת, מרפסות, תקרה, מערכות סולאריות וכו'. בנוסף, הביטוח יכסה עלויות נוספות שקשורות לדירה, למשל: במידה והדירה לא ראויה למגורים, הביטוח יכסה את עלות שכר הדירה. אם נדרש בעל מקצוע (מהנדס, קבלן וכו'), הביטוח גם כן יכסה את ההוצאות באופן חלקי או מלא.

ביטוח תכולה – כאשר עושים ביטוח, חברת הביטוח מעריכה את שווי תכולת הדירה באמצעות מומחה וכן ע"פ המידע שמסרנו אליה. במידה ונגרם נזק לתכולת הדירה, הביטוח יכסה חלקית או באופן מלא את העלויות. בנוסף, ביטוח תכולה כולל גם אחריות כלפי צד ג', על כך יפורט בהמשך.

 

כיסוי צד ג'

במידה ואדם שהה בדירתכם ונגרם לו או לרכושו נזק, מבחינה חוקית תהיו חייבים לשלם לו פיצויים עבור הנזק. נזק זה עלול להיות כבד מאוד. במידה ויש לכם ביטוח דירה הכולל כיסוי צד ג', הביטוח יכסה את העלויות שתיאלצו לשלם לאותו אדם.

יש לציין שגם אם צד ג' נמצא מחוץ לדירה, אך נפגע מאירוע שקרה בתוכה, הוא זכאי לפיצויים עבור המקרה – לדוגמא חפץ שנפל מתוך הדירה על ראשו של שליח הפיצה. מקרה כזה עלול לגרום נזקים גופניים לצד ג', שגוררים הוצאות רפואיות כבדות.

במידה ונגרם נזק לרכוש של צד ג' בעקבות אירוע שאירע אצלכם בדירה, עליכם אף במקרה זה לשלם על ההוצאות. למשל, במידה ופרצה אצלכם שריפה שהובילה לנזק בדירה של השכנים.

 

6 דברים חשובים שמפניהם הביטוח מגן עלינו

  1. פריצה או גניבה
  2. התפוצצות או התקלחות
  3. נזקי אש
  4. נזקי מים ואינסטלציה
  5. נזקי טבע (רעידות אדמה, צונאמי…)
  6. נזקי ברמים ורעמים

מי צריך ביטוח דירה?

  • מי שיש דירה בבעלותו
  • מי ששוכר דירה או שגר בדירה שלא בבעלותו נוהג בדרך כלל לעשות ביטוח תכולה על מנת להגן על החפצים שלו
  • משקיעים\בעלי נכס שמשכירים את הנכס למישהו אחר זקוקים לביטוח מבנה

 

מה חשוב לדעת?

לפני שאתם רוכשים ביטוח דירה, חשוב לעשות סקר שוק ולראות איזו מחברות הביטוח מציעה את המחירים המשתלמים ביותר. חשוב אף לקרוא את כל הסעיפים בעיון ולראות מה מכסה הביטוח. ניתן גם לבדוק את הדירוג של חברת הביטוח במדד השירות לטיפול בתביעות. אל תקלו ראש בביטוח דירה!

חתימה על מסמך

 

אהבתם את הכתבה ?
שתפו בקליק
כתבות בנושא