חיפוש

3 דרכים לעיצוב מטבחי העץ

ארונות מטבח מעץ הם הבחירה של מרבית בוני המטבחים בעולם. הסיבה לכך ברורה: העץ הוא חומר נפוץ המשרה אווירה נעימה, חמימה ומזמינה למטבח הבית. יחד עם זאת את העיצוב שיתקבל, ניתן לבחור מתוך מגוון עיצובי המטבחים הקיים.

ניתן לבחור מטבח בעיצוב כפרי מעורר השראה לעומת מטבח בעיצוב מודרני ומעודכן. מטבחי עץ יכולים להיות מעוצבים בעיצובים הכי חדישים, מוזמנים להכיר את הדרכים לעיצוב.

 

למה דווקא עץ?

בחירת העץ דווקא לשימוש בבניית ארונות מטבח היא בחירה עתיקה, אבל בשונה מהעיצובים בעלי ניחוחות עתיקים של מטבחי עץ, עיצוב מטבח עץ יכול להפוך את המטבח למטבח מודרני ומעוצב בעיצוב מוביל ואחרון. מראה העץ מעניק לחלל המטבח חמימות ויציבות. ככאלו המבלים במטבח, נשמח לספק את התחושות הללו גם בו.

מטבחי עץ

עיצוב מטבח מודרני מינימליסטי

המינימליזציה הפכה לשגרת חיינו מרצון. בעולם העיצוב המודרני, פחות זה יותר. מטבח בו אין עומס בעין מבחינה עיצובית, הוא מזמין וחם יותר. מטבח כזה יכול להיות מעוצב עם מגוון חומרי עץ. פורמייקה תתאים להקנות למטבח מצד אחד רכות וחמימות, ומצד שני מראה אלגנטי ויוקרתי. הפורמייקה הוא חומר זול יותר מעץ פורניר ולכן הוא גם מועדף כשהוא מציע יתרונות כמו ניקיון פרקטי, עמידות בסביבת מטבח לצד מחיר זול ואפשרי לכל אחד.

לבחירת גוון העץ ישנה חשיבות המשליכה על מראה המטבח באופן ישיר. מטבח כהה מידי בחלל קטן עלול ליצור תחושות עומס. לעומת זאת, מטבח לבן עלול ליצור תחושת קרירות לא ביתית. כאשר אתם בוחרים צבע עץ לעיצוב מטבח מינימליסטי מעודכן, שקללו את הנתונים ובחרו את גוון העץ המתאים לכם.

מטבחי עץ

עיצוב מטבח עץ תעשייתי

מטבח בעיצוב תעשייתי מתאפיין במראה תעשייתי שנראה כאילו הוא לא עובד עד הסוף. משולבים בו חומרי גלם שנותנים מראה מחוספס, טבעי ולא גמור… קיימים מטבחים בעיצוב תעשייתי  בצבעים שונים. ניתן לשלב את ארונות העץ עם ברזל בצע לבן או אפילו שחור או כל צבע שרק תרצו.

מטבח בסגנון תעשייתי משלב לצד החום המאפיין את צבע העץ, גם עיצוב יוקרתי. מטבח כזה ישלב ארונות עשויים פורניר שהוא נותן מראה של עץ מלא, אך הוא רק נותן מראה כזה והוא משלב ציפוי הנותן מראה מחוספס של עץ מלא ומעודכן. קיימים מטבחים מכל הסוגים העשויים מעץ מלא.

אך לא כל אחד מעוניין לשלם את המחיר היקר של עץ מלא ולכן מעשה שימוש נרחב בפורניר המעניק את אותה תחושת חמימות ביתית, במחיר זול יותר. לצד זאת, הפורניר ידוע בעמידותו בפני לחות והוא מתאים לשימוש בסביבת מטבח. יחד עם זאת, הפורניר עלול לגלות רגישות לחומרי ניקיון מסויימים וחייבים להיזהר איתו.

כדי להוסיף טאצ' ייחודי למראה המטבח התעשייתי ולהפוך אותו למזמין וחם, כדי להוסיף אקססוריז למטבח ולדאוג לשילובים נכונים ומותאמים לעץ. שילוב של ברזל בצבע כהה לצד העץ בעל המראה הטבעי יוצר תחושה נעימה וביתי. לצד זה תוכלו לתלות תמונות מתאימות, אגרטל ירוק ווילונות מתאימים שיוסיפו את החן המיוחד למטבח שלכם.

 

עיצוב מטבח פרובנס עדכני

מטבחי הפרובנס בניחוח צרפתי, מוכרים לכולנו. הם משדרים מראה כפרי ונוסטלגי. אך חשוב לדעת כי מטבחי הפרובנס יכולים להיות מעודכנים ומעוצבים במגוון סגנונות עיצוביים מעודכנים וחדישים. חשוב לבחור עץ בעל גוון מתאים לבניית ארונות המטבח. עץ הפורניר יכול להתאים לכך באופן מושלם. הוא לא יקר מאוד והוא מקנה תחושה של עץ טבעי ומלא.

מטבחי עץ

אהבתם את הכתבה ?
שתפו בקליק
כתבות בנושא