חיפוש

נדל"ן בארה"ב – האם זה הזמן הנכון להשקעה?

משבר הקורונה טלטל את העולם מקצה אל קצה והשפיע באופן מהותי על השקעות בתחומים שונים, בכללם שוק הנדל"ן. בעוד השקעות מסוימות נראות מבטיחות מאוד עד לפני זמן לא רב, בעקבות משבר הקורונה הן הופכות לפחות רלוונטיות ומביאות משקיעים להפסד. עם זאת, תחומים אחרים לא הושפעו בצורה שלילית עקב משבר הקורונה, ואפילו הפכו לרווחיים יותר בעבודה נכונה. אחד מהתחומים הללו הוא השקעות נדלן בארצות הברית.

 

השקעות נדל"ן בארצות הברית – מדוע זה כדאי?

בעוד אפיקי השקעה רבים מביאים להפסד משקיעים, דווקא בנדל"ן מומלץ להשקיע ובפרט בנדל"ן בארצות הברית. אלו הן מספר סיבות לכך:

  1. שוק נדל"ן ייחודי

ארצות הברית היא מדינה גדולה ושוק הנדל"ן בה לא אחיד, וכמובן שיש מקומות מומלצים יותר ופחות להשקעה בנדל"ן בארה"ב. יחד עם זאת, יש מאפיינים המשותפים לשוק הנדל"ן בכלל ארצות הברית שהופכים אותה ליעד כדאי להשקעה: ראשית כל, המחירים ביחס לגודל הבתים נמוכים מאוד, וזאת קרקע בזמינות גבוהה הרבה יותר ושיטות בנייה זולות יותר. שנית, בארה"ב אין מס רכישה, מאפיין שמוזיל עוד יותר את העסקה עבורכם והופך את ההשקעה לכדאית יותר.

 

  1. דווקא כאשר השוק לא יציב מומלץ להשקיע בנדל"ן

תנודתיות בשוק דווקא מעידה על הזדמנות טובה להשקיע בנדל"ן, וזאת משום שנדל"ן הוא אפיק השקעה יציב יותר, בעל תנודתיות נמוכה ועם צפי להחזרת השקעה ורווח מהירים.

 

  1. שוק הטרוגני המאפשר לכם לעבוד באופן חכם

כפי שכבר צוין, שוק הנדל"ן בארצות הברית הוא לא אחיד ומתחלק לתתי שוקים רבים בכל מיני מובנים: המובן הגיאוגרפי, במובן של אופי ההשקעה, סוג הנכס ועוד. ההטרוגניות הזו מאפשרת לכם לנצל את המאפיינים השונים של תתי שוק הנדל"ן האמריקאי לטובתכם, ולמצוא את המקומות שממשיכים להניב רווחים גם כאשר יש משבר.

 

  1. מדינה יציבה, מחירים נמוכים וצפי לצמיחה

בארצות הברית ישנו שילוב של מאפיינים ההופכים אותה ליעד השקעה אטרקטיבי במיוחד: המשטר המדיני הוא יציב, מחירי הנדל"ן כרגע הם נמוכים אך השוק נמצא במצב של צמיחה כך שהצפי הוא שמחירי הנדל"ן יעלו. זה אומר שאם אתם רוכשים נדל"ן כעת, אתם צפויים להרוויח בהמשך.

 

  1. מגמות של העדפת שכירות בקרב צעירים

אם בעבר החלום האמריקאי במהותו היה לרכוש בית רחב ידיים בפרברים, כיום המגמות בקרב הצעירים שונות כאשר הם מעדיפים לשכור דירות בערים שוקקות חיים. מגמות אלו משחקות לידיכם כמשקיעים שמסוגלים כעת לגבות שכר דירה גבוה יותר.

 

משקיעים בארצות הברית? אל תשכחו לדווח לרשויות המס האמריקאיות

בין אם אתם בעלי אזרחות אמריקאית / גרין קארד ובין אם לא, במידה ויש לכם מקור הכנסה ישיר או עקיף בתחומי ארה"ב אתם חייבים לדווח על הכנסתכם לרשויות המס בארה"ב. התמודדות עם בירוקרטיה כזו יכולה להיות לא פשוטה, ולכן אנחנו ממליצים להיעזר במשרד רואי חשבון המתמחה במיסוי בארה"ב ובישראל לצורך העניין.

לקריאה נוספת: https://masamerica.co.il/en/home

 

שעון וכסף

אהבתם את הכתבה ?
שתפו בקליק
כתבות בנושא