האם עבודה חוקר פרטי היא חוקית

לא מעט אנשים מתחבטים בשאלה האם עבודתו של חוקר פרטי היא חוקית? הרי מדובר בתחום מאוד רגיש אשר לעיתים פועל בדרכים נסתרות על מנת להשיג מידע רגיש. תחילה נבהיר כי משרדי חקירות וחוקרים פרטיים פועלים באופן לגיטימי וחוקי לכל הדעות, כל זאת בהנחה שיש להם את כל האישורים הנדרשים.

יתרה מכך, חוקר פרטי ומשרדי חקירות מספקים לא פעם מידע רגיש גם למוסדות וגופים ממשלתיים אשר נאלצים להשתמש בשירותים אלה על מנת לקבל מידע רלוונטי. לקוחות רבים פונים לחוקרים פרטיים על מנת לגלות את האמת בזמן הקצר ביותר, ובצורה הרלוונטית ביותר כי שהיא לא משתמשת לשתי פנים.

במאמר הבא נסביר לכם בדיוק כיצד החוק מתיר לחוקרים פרטיים לבצע את עבודתם, וכמובן היכן עוברים הקווים האדומים שחשוב מאוד להכיר על מנת שלא יעברו על החוק. לאחר קריאת המאמר תבינו בדיוק כיצד עבודתו של חוקר פרטי היא חוקית ורלוונטית יותר מתמיד.

מה החוק אומר על הפעלת משרד חקירות?

ראשית חוקר פרטי מורשה הוא אדם אשר מחזיק ברישיון של חוקר פרטי מטעם משרד המשפטים. הרישיון ניתן רק לאותם אנשים אשר עברו הכשרה בתור חוקרים פרטיים, והם עמדו בכל המבחנים המעשיים שהם היו צריכים לעבור על מנת לקבל את התעודה. אך חשוב להבין כי רק רישיון מטעם משרד המשפטים זה לא מספיק, ונדרש גם להחזיק ברישיון אשר מתיר הפעלה וניהול של משרד חקירות בפני עצמו.

מבחינתכם ברגע שאתם מוודאים כי לחוקר הפרטי שהולך ללוות אתכם יש את הרישיון הנדרש, ולמשרד החקירות אשר שלח אותו יש רישיון להפעלת המשרד – אתם גיביתם את עצמכם מכל הכיוונים. מכאן אתם יכולים לסמוך על משרד החקירות ועל החוקר הפרטי אשר הולך ללוות אתכם כי הם יעשו את מירב המאמצים על מנת להגיע לחקר האמת. אתם לא מסתכנים על עוברים על החוק בשום צורה, אתם כיסיתם את עצמכם לחלוטין.

 

מהי חקירה חוקית?

חוקר פרטי אשר מקבל את הרישיון שמתיר לו לעבוד בתור חוקר פרטי מטעם משרד המשפטים, מכיר את כל החוקים ואת כל ההגבלות החלים עליו. כמו שכבר אמרנו מדובר בתחום רגיש מאוד שלעיתים הקווים האדומים נוטים מעט להיעלם, ומהסיבה הזאת חשוב מאוד לפעול בזהירות.

חקירה פרטית חוקית היא חקירה אשר מתבצעת על פי החוק במדינת ישראל, אשר מתיר לחוקרים פרטיים לבצע מספר מהלכים מתוקף היותם חוקרים פרטיים. לכן כאשר אתם שוכרים את שירותיו של חוקר פרטי עליכם לוודא כי הוא מחזיק בכל האישורים הנדרשים, וכמובן שהוא מסוגל לספק לכם את החקירה הטובה ביותר – תוך שמירה על פרטיותכם. חקירה חוקית היא הינה דבר בסיסי אשר כל חוקר פרטי או כל משרד חקירות אמור להכיר על בוריו.

אהבתם את הכתבה ?
שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
כתבות בנושא