חיפוש

איך ננהל נכון את התקציב המשפחתי?

במציאות הכלכלית של היום רבים מוצאים את עצמם אבודים, זאת משום שהשפע הצרכני גורם לכך שרבים מאבדים שליטה על ההוצאות שלהם וכתוצאה ישירה מכך צוברים חובות רבים. כיצד ננהל באופן הטוב ביותר את התקציב המשפחתי שלנו? המדריך המלא.

 

מדינה ישראל – מדינה בחובות

תחום הצריכה בישראל עלה בשנים האחרונות בעשרות אחוזים, זאת לאור כניסתן לישראל של חברות ענק כמו גם המהפכה האינטרנטית אשר שינתה לחלוטין את חוקי המשחק ועשרות צרכנים רוכשים מדי יום מוצרים, לרוב כאלה שהם לא צריכים. על שלל הרכישות שלנו אנחנו נדרשים כמובן לשלם. אולם בפועל לא תמיד אנו בוחנים את היכולת הכספית שלנו מול שלל הפיתויים, אם נוסיף לכך גם את ההוצאות השוטפות ביום ביום כמו שכר דירה, תשלומים לרשויות ועוד, הדרך להידרדרות כלכלית היא קצרה מאוד, מה שגורם לכך שישראלים רבים צוברים חובות עתק. כיצד נדע איך לנהל נכון את התקציב המשפחתי? התשובה – הכול עניין של איזון.

 

כיצד נתנהל נכונה?

במציאות שבה יותר ויותר ישראלים נכנסים לחובות, חשוב שכל אחד יבצע חשיבה מעמיקה לגבי ההוצאות והכנסות המשפחתיות וביצוע איזון. התנהלות נכונה תלויה באיזון הקיים בין ההכנסות להוצאות, כאשר עלינו לבדוק כי ההכנסה שלנו מתאימה בדיוק להיקף ההוצאה, ובמידה לא – לבצע קיצוצים. על מנת להבין מהו הפער בין ההוצאות להכנסות, חשוב לעבור על תדפיסים של דפי החשבון אשר מתקבלים מדי חודש ולבצע ריכוז את ההכנסות ואת ההוצאות במהלך החודש. לחישוב ההוצאות וההכנסות יש לצרף גם נתונים שאינם על בסיס חודשי כמו עזרה מההורים, קבלת הלוואות מחברים ובני משפחה ועוד. כך ניתן לחשב הכנסה והוצאה חודשית ממוצעת, ובהתבסס על זה להחליט במה אנחנו עומדים לקצץ. ההוצאה שהכי קל לקצץ היא הוצאת התקשורת.

 

הוצאות תקשורת – ניתן להוזיל עלויות באופן משמעותי

 הוצאות התקשורת הן הסעיף שהכי קל לקצץ בו כדי להגיע להתנהלות כלכלית נבונה של הבית, כאשר השיטה הקלה ביותר פשוט לדבר פחות בטלפון הקווי והסלולרי, כמו גם להתמקח עם חברות הסלולר והתקשורת השונות. בשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בתחום, והתחרות העזה כמו גם המהפכה של השר כחלון בשוק גרמו לירידת מחירים דרמטית. לכן, במקום לשלם מאות שקלים בחודש על שירותי טלוויזיה לדוגמא, ניתן כיום לשלם עשרות שקלים בודדים כמו שניתן לדוגמא בשירות STINGTV אשר מאפשר לקבל חבילת תוכן אשר מותאמת באופן אישי לצרכים ולרצונות כמו גם לקבוע את מחיר התשלום החודשי, כאשר המחיר הבסיסי לקבלת השירות עומד על 19 ₪ בלבד. לכן, מדובר כאן במהפכה צרכנית אשר בכוחה להקל על ההוצאות השוטפות של משק הבית. בנוסף, מומלץ לבצע סקר שוק בין החברות השונות ולקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר ואשר מתאימה לתקציב החדש.

רוצים לדעת עוד? היכנסו עכשיו: https://www.zorro.press

אהבתם את הכתבה ?
שתפו בקליק
כתבות בנושא
ניקוי BDI
ניקוי BDI

BDI שלילי הוא מצב בהחלט לא נעים, המשפיע על