חיפוש

איפה עדיף לארח – דירה או בית פרטי?

גודל החלל, כמות האנשים ואופי האירוע, מתי עדיף לארח בבית פרטי ומתי דווקא בדירה?

 

בין אם אתם אוהבי אירוח או דווקא מעדיפים להתארח וודאי יש לכם העדפה על מקום האירוח ואופי האירוע בו אתם נמצאים. בעצם ישנם דברים אשר בכל אירוח חייבים להיות וביניהם כמובן אוכל! כל מארח מתחיל או מנוסה יודע שחובה לפנק את האורחים בארוחת נשנושים או אפילו להזמין לארוחה גדולה לפי המכשירים והיכולות שעומדים לרשותו כגון מכונת פסטה, גריל גז למרפסת או לחצר וכל אטרקציה בישולית אחרת.

 

מרחב וגודל הקבוצה

מאפיין זה מאוד משתנה בהתאם לגודל הקבוצה וההרכב שלה. יתרון מובהק לבית פרטי הוא גודל החצר והסלון כך שניתן לארח קבוצה גדולה מאוד ואפילו מעין לארח אירוע קטן בבית ולהזמין הרבה אנשים. קבוצה קטנה, דווקא כנראה תעדיף להתארח בדירה בה יש אווירה ביתית ונעימה יותר וכולם מורגשים לכולם. עם זאת, קבוצה קטנה גם יכולה למצוא את מקומה בבית פרטי, להתפזר בשטח הגדול ולא לחוש בצפיפות שאולי הייתה מורגשת בדירה.

 

בישול ואפייה

כל אירוח ברמה משלב אוכל כך שהמארח יכול להכין את האוכל מראש או להכין את האוכל תוך כדי האירוח ולהפוך אותו בעצם להיות חלק מפעילות האירוח. במקרה זה ההחלטה היכן עדיף לארח תלויה באיזה אוכל רוצים להגיש. במידה ומדובר באוכל אשר לרוב מבושל בחוץ עדיפות גדולה לאירוח בבית פרטי בו יש תנור חיצוני או גריל גז אלא אם כן בעלי הדירה מחזיקים גם במרפסת מאובזרת בגריל למרפסת או באפשרות בישול במרפסת אשר מדמה בישול בחצר.

 

פרטיות

מאפיין חשוב לאירוח הוא כמה חשובה למארחים הפרטיות שלהם. לאירוח בבית פרטי בוודאות יש יתרון במאפיין זה על פני אירוח בדירה, בעוד במהלך אירוח בבית פרטי אפשר לבחור לארח את האורחים רק בחצר וכך בעצם לא להכניס אותם כלל לבית ולשמור על הפרטיות של בעלי הבית המארחים. בדירה יהיה קצת יותר קשה לשמור על מאפיין זה במיוחד כי לרוב הדירה קטנה וגם ישיבה במרפסת מצריכה מעבר בחלל הראשי של הדירה.

 

אהבה לאירוח

לא משנה מה גודל הבית או כמה אנשים מוזמנים בסוף הכי חשוב שהמארחים יאהבו לארח וירצו זאת. אולי לא תאמינו אבל גם בעלי בית פרטי לעיתים פשוט לא אוהבים לארח וחבורה אשר מחפשת להיפגש דווקא תעדיף להתארח אצל "מלך האירוח" גם אם הוא גר בדירה.

 

כל אירוח טוב תלוי במארח, בהכנת האוכל וסידור הבית. כדי להחליט היכן עדיף לארח כדי לבדוק את גודל הקבוצה, את הפעילות או הארוחה שהמארח מחליט להכין וגם את אופי האירוע – מפגש מצומצם של חברים קרובים או דווקא מסיבה קטנה שתעדיף להתקיים בחצר של בית פרטי.

 

לארח

אהבתם את הכתבה ?
שתפו בקליק
כתבות בנושא