חיפוש

איך מבצעים ניוד קרן פנסיה לחברה אחרת

אם אתם לא מרוצים מקרן הפנסיה הנוכחית שלכם ומעוניינים לעבור לקרן אחרת שמציעה לכם אפשרויות אטרקטיביות יותר עכשיו זה הזמן שלכם.

באמצעות תהליך פשוט שנקרא ניוד קרן פנסיה תוכלו להעביר במיידית את כל החסכונות הפנסיונים שלכם לקרן פנסיה אחרת.

ככל שתזדרזו לבצע את העברת קרן הפנסיה כך תרוויחו זמן יקר שבו תהנו מהתנאים של קרן הפנסיה הטובה יותר. נגמרו התירוצים, אין לכם למה לחכות.

 

מהי ניוד קרן פנסיה?

כל אחד מאתנו מהיום הראשון שבו הוא התחיל לעבוד מקבל פנסיה שמופרשת לאחת מקרנות הפנסיה הרבות שנמצאות בשוק. הקרנות שונות זו מזו בתנאים שהן מציעות ובאפשרויות השונות שהן נותנות לכל אחד. עם השנים, לעיתים הצרכים וההבנה שלנו משתנית ואנחנו מעוניינים לעבור לקרן פנסיה אחרת. התהליך הזה נקרא ניוד קרן פנסיה.

 

מתי נכון לבצע ניוד של קרן פנסיה?

ניוד של קרן פנסיה הוא אמנם מהלך שקל לבצע ברמה הטכנית אבל הוא בעל השפעה הרבה. בהנחה שאתם עובדים כבר מספר שנים לא מבוטל, בקרן הפנסיה שלכם הצטברו סכומי כסף לא מעטים. בדיוק בגלל זה חשוב שתחשבו טוב האם אתם באמת רוצים לעבור קרן פנסיה.

 

על מה צריך להסתכל לפני ניוד של קרן פנסיה?

שני הגורמים המרכזיים שעליכם לבחון טרם ביצוע של ניוד קרן פנסיה הם סכום הפרישה הסופי ורמת ביטוחים:

  1. סכום הפרישה – המטרה המרכזית בניוד קרן פנסיה הוא להבטיח לכם סכום פרישה גבוה יותר מאשר מה שתקבלו בקרן הפנסיה הנוכחית. רק אחרי שאתם רואים בוודאות שקרן הפנסיה החדשה מאפשרת לכם לקבל יותר כסף, אז אתם יכולים לנייד את קרן הפנסיה שלכם.
  2. רמת הכיסוי הביטוחי – קרן הפנסיה מבוטחת באופנים שונים כדי למנוע מצב שבו החסכונות שלכם נפגעים בצורה משמעותית מתנודות שונות בשוק. לפני ניוד של קרן פנסיה בדקו מה הרמה שקרן הפנסיה החדשה מציעה לכם והאם המעבר הזה אכן משתלם גם מהבחינה הזו.

 

איך הניוד נעשה בפועל?

ניוד קרן הפנסיה נעשה ב3 שלבים:

  • הגשת פנייה לקרן הפנסיה החדשה: עליכם להגיש טופס ובו פירוט של הבקשה שלכם לקרן הפנסיה שאתם מעוניינים להפקיד את חסכונות הפנסיה שלכם אצלה. הקרן תבחן את הבקשה שלכם ותגיש לכם את התשובה לאחר מספר ימים.
  • עדכון המעסיק – המעסיק שלכם צריך להיות מעודכן שעברתם קרן פנסיה וכך הוא יידע שמעתה והלאה הוא צריך להפקיד לשם כל חודש את הפנסיה. את העדכון קרן הפנסיה אמורה לעשות אבל כדאי לכם גם לוודא שזה נעשה.
  • מועד ההפקדה הראשון – ברגע שבוצעה ההפקדה הראשונה לקרן החדשה אתם נחשבים תחת חסותה באופן מלא.

 

לסיכום:

ניוד קרן פנסיה הוא תהליך לא מאוד מסובך, אבל לפני שעושים אותו צריך לשקול טוב טוב האם הוא משתלם כדי לא לנייד את קרן הפנסיה לשווא.

כסף וקופת חיסכון

 

אהבתם את הכתבה ?
שתפו בקליק
כתבות בנושא
ניקוי BDI
ניקוי BDI

BDI שלילי הוא מצב בהחלט לא נעים, המשפיע על